administrator
29 i 30 września

GREEN GAS POLAND
patronat medialny

Tegoroczna, siódma już Konferencja Biogazu i Biometanu, czyli Green Gas Poland 2025 odbędzie się w nowej formule. Będzie dwudniowa, pierwszy dzień to podzielona na kilka bloków tematycznych konferencja zakończona wieczornym rautem podczas którego wręczone zostaną branżowe nagrody i odbędzie się tak, jak w zeszłym roku w warszawskim Arche Hotel Krakowska, druga zaś połączona z otwarciem targów BioPower Poland w Ptak Warsaw Expo, wielkim centrum targowo-konferencyjnym w podwarszawskim Nadarzynie i będzie miała zaś charakter warsztatowy. To pierwsza jak podkreśla organizator, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego (UPEBBI) próba połączenia pełnoskalowej konferencji branżowej z targami, bo o ile konferencje towarzyszące targom to nic oczywiście nowego, to w tym wypadku konferencja je poprzedzi.


Jak co roku bardzo atrakcyjnie zapowiada się część konferencyjna Green Gas Poland 2025 w Arche Hotel Krakowska (sieć hoteli Arche ma w Warszawie kilka hoteli i dlatego nazwano je od nazw ulic lub jak w tym wypadku alei). Będzie to pięć bloków tematycznych, pierwszy będzie poświęcony legislacji, o wadze tego tematu przekonywać nikogo chyba nie trzeba, tak, jak w przypadku drugiego, biznesowego, koncentrującego się na źródłach finansowania inwestycji w tej branży, choć znajdzie się też tu miejsce na temat dekarbonizacji przemysłu żywnościowego. Warto zwrócić uwagę na blok komunalny. Biogaz kojarzy nam się głównie z sektorem rolniczym, a to nie cała prawda. Biogaz można też pozyskiwać ze ścieków i odpadów komunalnych, o czym mówi się rzadziej, a może to być nie mniej ważne jego źródło, do tego w miastach łatwiej o wykorzystanie pozyskanego w ten sposób biogazu. I wreszcie blok społeczny, bo o ile chyba wszyscy są za, jeśli idzie o wykorzystanie biogazu, to już lokalizacja biogazowni rodzi obawy. I te obawy trzeba rozwiać, pokazując zarazem korzyści. Co ważne, branży udało się tu chyba pozyskać ważnego sprzymierzeńca, Związek Młodzieży Wiejskiej. I wreszcie na koniec blok edukacyjny, podczas którego będzie między innymi mowa o kształceniu kadr dla sektora biogazu, w tym wykorzystaniu w tym celu wsparcia Unii Europejskiej.  

  

Pierwszy dzień konferencji zakończy branżowy raut, podczas którego wręczone zostaną nagrody dla Biogazowni Roku, Dostawcy Roku, Pioniera Roku i Portalu Roku, bo organizatorzy nagrodzić chcą też tych, którzy wspierają na tej płaszczyźnie działania sektora. Godzinną przerwę pomiędzy częścią konferencyjną a wieczornym rautem zdecydowano zaś poświęcić na networking i ujęto jako osobny punkt w programie. Bo jak wiadomo, kontakty są jeszcze jedną i wcale nie najmniej ważną z korzyści jakie wynosimy z udziału w konferencjach. 

  

Druga część Green Gas Poland 2025 odbędzie się następnego dnia i zarazem pierwszego dnia Targów BioPower Poland w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Uczestnicy konferencji wezmą udział w uroczystym otwarciu trzydniowych targów oraz organizowanych we współudziale z wystawcami warsztatach i prelekcjach.  

 

Szczegółowy program Green Gas Poland 2025 jest wciąż w przygotowaniu, kolejne jego elementy są ujawniane na poświęconej mu stronie i będziemy starali się uzupełniać naszą zapowiedź na bieżąco. Zawsze jednak, jeśli jesteśmy zainteresowani udziałem, warto zajrzeć tam też samemu.  

 

Green Gas Poland 2025: www.greengaspoland.pl  

 

pierwszy dzień, poniedziałek 29 września:  

Arche Hotel Krakowska****, Aleja Krakowska 237, Warszawa 

 

drugi dzień na targach BioPower Poland, wtorek 30 września: 

Ptak Warsaw Expo, Aleja Katowicka 62 

 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy już do rejestracji swojego udziału, można jej dokonać online na zakładce www.greengaspoland.pl/rejestracja. W cenie biletu jest już wliczony udział w wieczornym raucie. W przypadku rejestracji dwóch lub więcej uczestników otrzymamy zaś znaczną zniżkę, na zniżkę mogą też liczyć uczestnicy poprzednich konferencji. 

 


 

Magazyn przedsiębiorcy