administrator

   Klub Partnerem 1. Gali Branży IT !

więcej


Pewnie nie wszyscy rozpoznają już ten kształt, dla tych z pokolenia Z może być to nie lada wyzwanie. To dyskietka 5,25 cala, tym, którzy rozpoznają może się łza w oku zakręcić. Te późniejsze, 3,5 cala pamiętają jeszcze chyba wszyscy, może nawet jeszcze przetrwały gdzieś w zakątku szuflady (przy okazji niedawnych porządków w domu odkryłem cały ich stos), zwykle nie ma jednak już ich do czego włożyć. Płyta CD broni się już tylko w świecie hi-fi tocząc tam znów boje z płytą winylową, ale tam czas biegnie jakoś inaczej. Przeżytkiem, tak, jak dyskietka, stała się już w praktyce płyta DVD, idąc w jej ślady. To zauważyć może nawet każdy laik. Inny znak czasów to dogorywająca na tyłach Stodoły warszawska giełda komputerowa, a tam, gdzie mieściła się pierwotnie i przeżywała swój rozkwit, przy Grzybowskiej, wypada chyba już powiesić jakąś tablicę pamiątkową. Podczas gali o burzliwych losach branży, dzięki której komputery trafiły na nasze biurka w pracy i w domu opowiedzą ci, którzy ją tworzyli, zaczynając jeszcze w czasach PRL. Ten horyzont czasowy, który nakreślili organizatorzy gali wypadałoby chyba nawet wydłużyć. Giełda przy Grzybowskiej powstała w 1986 roku, czyli... 43 lata temu!

 

Jak piszą organizatorzy gali, zdobywcy Dzikiego Zachodu rozpoznawali pionierów po tym, że mieli strzały w plecach. A po czym można rozpoznać pioniera branży IT w Polsce, która z Dzikiego Wschodu przekształcała się jakieś 30 lat temu w kraj biznesowo cywilizowany? Aby się tego dowiedzieć, przyjdźcie na galę, bo oni tam będą i opowiedzą, jak zaczynali swoją przygodę jeszcze w poprzednim ustroju. O swoich sukcesach i porażkach opowiadać ci, którzy rozpoczynali import komponentów komputerowych w słynnych „plecach z Singapuru” (dowiecie się, co to znaczy). Będą też pionierzy wprowadzający polskie firmy w struktury korporacji zachodnich. O tym, dlaczego podejmowali takie decyzje opowiedzą też szefowie firm, które porzuciły tzw. biznes broadlinowy na rzecz dystrybucji z wartością dodaną.

 

A dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Gali Branży IT by spotkać jej liderów sprzed 20 i 30 lat osobiście, zorganizowana będzie jej transmisja na żywo w Internecie. W programie Gali Branży IT będzie też oczywiście wręczenie statuetek dla osobowości branży IT, czyli wciąż żwawych jej dinozaurów!

 

A tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Gali Branży IT by spotkać jej liderów sprzed 20 i 30 lat osobiście, mogą ją obejrzeć, podczas transmisji na żywo. W programie Gali Branży IT będzie też oczywiście wręczenie statuetek dla osobowości branży IT, czyli wciąż żwawych jej dinozaurów!

 

A na koniec zabawa z didżejem przy muzyce z tamtej epoki, epoki pionierów i dużo czasu na rozmowy w kuluarach! Będzie też wystawa sprzętu z epoki: Atari, Commodore i pierwsze pecety...

 

Do zobaczenia na Gali branży IT z tamtych czasów, 8 czerwca, czyli zostało jeszcze trochę czasu, ale warto zapisać sobie już tę datę w kalendarzu, by nie zapomnieć!

 

Jako klub jesteśmy partnerem organizatora Gali Branży IT, którym jest IT Club.

 

Więcej na stronie www.itclub.pl.

 

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów, które jeszcze do 5 maja dostępne będą w promocyjnej cenie 300 złotych. Ich sprzedaż prowadzona jest na portalu evenea (kliknij tutaj).

 

Rafał Korzeniewski

 

kliknij, by powiększyć

 

kliknij, by powiększyć

 

kliknij, by powiększyć

 

 

 


Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl
Magazyn Twarze Biznesu