Odbywający się już po raz czwarty kongres jest zawsze wydarzeniem znaczącym, a o jego randze świadczą choćby goście specjalni, jakich się udaje organizatorom zaprosić. W zeszłym roku był to Francis Fukuyama, w tym będzie to noblista Joseph Stiglitz. I po raz czwarty uczestnicy kongresu zmierza się z pytaniem, co zrobić, by siłą napędową naszej gospodarki stała się innowacyjność. A zaproszenie do udziału w kongresie jest zaproszeniem również do nas skierowanym.
Zwyczajną praktyką stało się, że wizytom na najwyższym szczeblu towarzyszy część gospodarcza, a w skład delegacji obok polityków i urzędników, wchodzą też przedsiębiorcy. Tak będzie również w przypadku wizyty w Polsce prezydenta Armenii, Serża Sargsyana. Przy jej okazji zorganizowane zostanie forum gospodarcze, będące szansą do nawiązania biznesowych kontaktów pomiędzy polskimi i ormiańskimi przedsiębiorcami. Szansą, z której warto skorzystać, bo zaproszenie do wzięcia w nim udziału jest skierowane również do nas.
Na konferencję połączoną z uroczystym finałem konkursu Branżowi Liderzy Zmian zaprasza nas do swojej siedziby w pałacu Lubomirskich Business Centre Club. To element większego projektu prowadzone przez BCC dla pięciu branż budowlanej, chemicznej, spożywczej, transportowej i meblarskiej. Chodzi o wsparcie dokonujących się w firmach tych branż zmian, w tym wskazanie najlepszych przykładów. Liderów tych zmian, którzy wyróżnienia odbiorą podczas czerwcowego finału.
Dorota Stalińska jest jedna z tych kobiet, które nie wstydzą się obchodzić urodziny i zaprasza na zorganizowany z ich okazji koncert dla swoich fanów, sympatyków i przyjaciół. A że jesteśmy nimi wszyscy, wszyscy też jesteśmy na koncert zaproszeni. Biletem wstępu jest róża i stąd tytuł koncertu. Dorota Stalińska to też (nie omieszkany się pochwalić), mecenas naszej klubowej akademii filmowej.
Konferencja, która odbędzie się już po raz szesnasty, to największe tego typu wydarzenie o charakterze biznesowym. Jego zasadniczym celem jest rozwinięcie współpracy środowisk polonijnych z krajem, choć oczywiście polonijni przedsiębiorcy nawiązują też kontakty między sobą. Udział przedstawicieli rządu, samorządu terytorialnego i organizacji odpowiedzialnych za rozwijanie tej współpracy, oraz oczywiście samych przedsiębiorców z kraju, ma tu jednak znaczenie kluczowe. I stąd skierowane do nas zaproszenie.
W Galerii FORT, w zamienionym na centrum sztuki Forcie Sokolnickiego swoje prace zaprezentuje Laura Wasilewska (o to, skąd się wzięło La pomiędzy imieniem a nazwiskiem, jeszcze spytamy). Artystka tworzy i portrety, i pejzaże. Portrety są chyba na razie górą, bo to one zostaną zaprezentowane na wystawie, której tytuł ma nas chyba zachęcić do tego, byśmy spróbowali spojrzeć w nie jak w lustro. Co tam odkryjemy? Tego nie zdradzimy, także dlatego, że być może każdy odkryje co innego. Wystawę, która potrwa aż do końca lipca, objęliśmy jako klub swoim patronatem, wspólnie z magazynem przedsiębiorcy@eu.
Ministerstwo Gospodarki wspólnie z magazynem ThinkTank zaprasza nas na kolejną DEBATĘ POD KOPUŁĄ, która tym razem będzie sportowi jako dźwigni promocji polskiej gospodarki.
Podczas odbywającego się w Londynie corocznego walnego zgromadzeniaEuropejskiej Konfederacji Organizacji Inspekcyjnych i Certyfikacyjnych– CEOC do jego zarządu (Board od Directors) powołano w wyniku wyborów na trzyletnią kadencję Iwo Jakubowskiego z Transportowego Dozoru Technicznego.
Po raz kolejny forum odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik, miejscu wybranym poniekąd symbolicznie. Organizator, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, zaproszenie tradycyjnie kieruje do małych i średnich firm, ale że odbywa się ono pod hasłem współpracy, pojawią się więc tym razem także te duże i to chyba nie tylko jako temat.
Gościem specjalnym była Katarzyna Dowbor, którą kojarzymy oczywiście z telewizją, gdzie przepracowała prawie trzydzieści lat i stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych jej twarzy. Z telewizją publiczną była związana od samego początku swojej zawodowej kariery, tu uczyła się zawodu i nigdy nie pracowała dla telewizji prywatnej, ani nikogo innego, a w samej telewizji występowała zarówno i przed, i za kamerą.
Ta na Rancho pod Bocianem to była 43, a ta w galerii Schody 44 jego indywidualną wystawą. Wystawia zresztą na całym świecie i tych zagranicznych wystaw było nawet więcej (na co dzień mieszka zresztą w Londynie). Dekadę temu dla malarstwa rzucił prace zawodową, wcześniej studiował filozofię i zarządzanie zasobami ludzkimi.
Waldemar Piórek, prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców osobiście zaprasza nas na organizowane przez nich i Bank Pekao S.A. wspólnie spotkanie, którego temat może nas zainteresować. Bo kogo nie nurtuje pytanie, czy kryzys już za nami, czy może dopiero wciąż przed?
Mieliśmy i my swój klubowy akcent podczas po raz dziesiąty już zorganizowanej w Warszawie Nocy Muzeów. Zaprosiliśmy do Wilanowa, na niezwykły odbywający się tam pokaz mody. Przenieśliśmy się najpierw w czasy królowej Marysieńki, żony Jana III Sobieskiego, zwycięzcy spod Wiednia, i drugiej Marii, Walewskiej, faworyty cesarza Napoleona, który pod Wiedniem też się bił, ale on akurat przegrał.
Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Hermann Scherer, autorem ponad czterdziestu książek, z których wiele stało się bestsellerami, nie tylko w Niemczech, bo przetłumaczono je w sumie na 18 języków. Porusza on w nich problemy rozwoju osobistego, sukcesu w biznesie oraz inteligencji szansy. Jest też świetnym mówcą, wręcz jednym z najlepszych z tych zajmujących się tymi tematami, o czym mielimy się osobiście przekonać.
Nasz klubowicz, magazyn MODA&STYL i osobiście jego redaktor naczelna, Halina Rostkowska Niemczyk zapraszają nas na organizowaną przez nich galę, XVIII Galę MODA&STYL, podczas której wręczone zostaną przyznawane przez magazyn statuetki & (tzw. enda) za jakość i styl.
A właściwie to, co klasyka dopiero niezadługo się stanie, bo kompozytorzy są jak najbardziej żyjący, ba, młodzi i niejeden sukces jeszcze przed nimi. Na koncert zaprasza nas organizator, Fundacja ForMusic, która postawiła sobie za cel propagowanie współczesnej muzyki poważnej, przybliżenie jej nam i przekonanie do niej.