Wychodzimy z inicjatywą wspólnego świętowania „Walentynek” w znanej nam restauracji Awangarda, która przygotowała dla nas atrakcyjną ofertę na uczczenie święta zakochanych. Będzie pyszne jedzenie i dobra muzyka, a także odpowiedni nastrój, czyli wszystko to, co niezbędne jest, by się dobrze bawić. Jednak zdecydować musimy się szybko, bo liczba miejsc jest ograniczona, a chcielibyśmy mieć wydzieloną dla klubowiczów strefę, tak abyśmy byli wszyscy razem.
Na pierwszej w tym roku kawie z ekspertem spotkaliśmy się w Drukarni na warszawskim Kamionku, u nowego członka klubu. Naszym ekspertem był Paweł Nykiel, przedsiębiorca, społecznik, zwolennik i promotor sharing economy. Twórca pierwszej w Polsce platformy ekonomii społecznej Divideyou, która służy łączeniu inwestorów z prosumentami i uczy alternatywnego finansowania biznesu.
O elektromobilności jako pierwszej rewolucji przemysłowej, w której może uczestniczyć Polska mówił Mateusz Morawiecki jeszcze jako wicepremier i minister rozwoju. Powtórzył to w swoim expose. Właśnie kończą się prace legislacyjne nad ustawą o elektromobliności, uchwalił ją już Sejm i trafiła do Senatu. To już coś więcej niż modne hasło, powoli zaczyna się to przekładać na konkrety. Zorganizowaną przez Naczelną Organizację Techniczną i Stowarzyszenie Elektryków Polskich konferencję objęliśmy patronatem klubu oraz magazynu przedsiębiorcy@eu.
Warsztaty, w których będzie mógł wziąć każdy z nas, zorganizowano w ramach przygotowań do wystawienia w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki Teatrze Studio „Opery dla Głuchych”, sztuki, w której nie padnie żaden dźwięk. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstawowych znaków (czy raczej gestów) polskiego języka migowego, a każdy warsztaty będzie stanowił odrębna całość. Będzie można zatem wziąć udział w całym cyklu lub na przykład w jednym, aby zaspokoić swoją ciekawość.
Czyli mój francuski festiwal filmowy. Przez cały miesiąc będzie można oglądać biorące w festiwalu filmy całkiem za darmo, w domu, a nawet w pracy (tylko nie dajmy się złapać). Wystarczy, że mamy dostęp do Internetu. Dziesięć biorących udział w konkursie filmów długometrażowych, dziesięć krótkometrażowych i dziesięć filmów poza konkursem. Dokładniej nie francuskich, a francuskojęzycznych. Bo w konkursie wezmą tez udział dwa filmy belgijskie, a poza konkursem dwa kanadyjskie. Znajomość francuskiego nie jest jednak niezbędna, filmy będą pokazywane z polskimi napisami, choć, jeśli wolimy, to możemy napisy wyłączyć.
Debiutantki chyba już wracają z Wiednia, gdzie w czwartek po raz piąty uczestniczki programu wzięły udział w sławnym Opernball w Operze Wiedeńskiej. I powinny zdążyć na otwarcie wystawy fotograficznej w Centrum Kultury Wilanów, która ma być próbą podsumowania dotychczasowych pięciu edycji programu, mającego swoje serce i korzenie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. My też jesteśmy wszyscy tam zaproszeni na godzinę 18.00, bo to również nasz jubileusz, klub jako partner towarzyszy programowi od początku.
Celem konferencji w Poznaniu zorganizowanej pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych jest promocja polskiego rynku kapitałowego jako miejsca przyjaznego dla rozwoju biznesu, a także możliwości jakie daje polski rynek kapitałowy. Konferencja zostanie oparta o „success story” wybranych przedsiębiorstw, które w sposób umiejętny wykorzystały szanse rynku kapitałowego i dzięki niemu rozwinęły się w sposób dynamiczny na rynku krajowym oraz zagranicznym. Eksperci przybliżą słuchaczom wybrane tematy prezentujące drogę sukcesu firm funkcjonujących na różnych rynkach, w różnych fazach rozwoju i z różnymi celami emisyjnymi. Zostaną też przedstawione podstawowe zasady funkcjonowania rynku kapitałowego oraz szanse jakie daje polskim przedsiębiorcom.
Spotkaliśmy się w restauracji Vivander na Starym Mokotowie, miejscu, do którego świetnie pasuje nadużywane nieco określenie klimatyczne. Francuska wykwintność, włoska fantazja i polskie specjały to najkrótsza jego charakterystyka. Specjały, których mogliśmy oczywiście spróbować. Poznaliśmy również właścicielkę restauracji, Łucję Kelus, która kontynuuje rodzinne tradycje, bo jej pradziad otworzył pierwszą restaurację w Warszawie i to oczywiście zobowiązuje. A także Jacka Grabowskiego, autora bestsellera, „Sekrety Polaków wybitnych”, który właśnie doczekał się kontynuacji.
Jak co roku Fundacja Pro Seniore zaprasza do udziału w charytatywnej gali karnawałowej wszystkich swoich przyjaciół, do których my się też oczywiście zaliczamy. Huczna zabawa i szlachetny cel, czy może nas tam zabraknąć?
Taki bal Aula Politechniki zobaczy dopiero po raz drugi, choć widziała ich wiele. Panie w długich balowych sukniach, panowie we frakach (smokingi będą też dopuszczalne). Warszawski bal Debiutantek nawiązuje do tradycji wiedeńskich balów debiutantek, podczas których młode damy po raz pierwszy występowały publicznie. Ten wiedeński odbywa się do tej pory, na sławny Bal w Operze, Opernball, polskie Debiutantki także zresztą pojadą. My oczywiście też możemy, ale tak, jak rok temu nie musimy, bo po raz kolejny Warszawa rzuca wyzwanie Wiedniowi. A my jako klub znów objęliśmy go ponownie swoim honorowym patronatem.