administrator
5 października

Marek Sewen jest rozpoznawalny nie tylko ze względu na łatwe do zapamiętania nazwisko, a raczej w ogóle nie z tego powodu. Chodzi o to, że łamał wszelkie konwencje, dyrygował orkiestrami symfonicznymi i pisał muzykę dla Stana Borysa, Czesława Niemena, czy Anny German. Znają go więc bywalcy filharmonii i sal koncertowych (nie tylko zresztą w Polsce) i ci, którzy za żadne skarby do filharmonii by nie poszli. Może poza najmłodszym pokoleniem, choć to od czasu do czasu też nas zaskakuje i okazuje się, że nie słucha ono tylko rapu i disco polo. Na jego benefisie będzie Stan Borys, Bernard Ładysz oraz muzycy z orkiestry kameralnej Filharmonii Narodowej i orkiestra wojskowa. My też jesteśmy zaproszeni (acz nie na scenę, tylko do zajęcia miejsc na widowni), a zapraszają nas tam osobiście gospodarze, Andrzej Bartkowski i Andrzej Hulewicz. Twórcy organizowanego już po raz jedenasty Forum Humanum Mazurkas, miejsca spotkań ludzi ze świata sztuki, mediów i biznesu.

3 - 5 października

Dokładniej to będą dwa festiwale, ale w tym samym miejscu i czasie, wiec pozwoliliśmy sobie połączyć. A do tego inauguracja muzeum tych drugich. Organizatorzy na raz będą nas przekonywali, aby jeść owoce, w tym nasze polskie jabłka i to nie tylko na złość Putinowi (choć jeśli wyjdzie nam to na zdrowie, to czemu nie?), a także warzywa i używali słoików w miejsce nawet najbardziej zaawansowanych biodegradowalnych opakowań z tworzyw sztucznych. A także polubili słoiki pomiędzy nami. Bo w końcu chyba niemal wszyscy mieszkańcy Warszawy, to w pierwszym, drugim, czy najdalej trzecim i czwartym pokoleniu słoiki, czyli przyjezdni. 

3 i 4 października

To już druga edycja tego wydarzenia, nad którą, tak jak nad pierwszą, objęliśmy patronat. W Hotelu Gromada Lotnisko spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet i nie tylko kobiet, bo mężczyźni wcale nie są z udziału w kongresie wykluczeni. Uroczystego otwarcia dwudniowych tym razem obrad dokona pierwsza dama, Anna Komorowska.

30 września

Nasze pierwsze jesienne spotkanie poświęciliśmy zawieraniu umów. Naszym ekspertem była Agata Rewerska, radca prawny z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, prowadząca własną kancelarię prawną Ad Exemplum oraz szkołę prawa procesowego pod tą samą nazwą. Spotkanie odbyło się u naszego klubowicza, w restauracji Jasna 24.

gala 25 października

Znamy już listę laureatów konkursu WIKTORIA, Znak Jakości Przedsiębiorców. Rozstrzygnięcia konkursu dokonała kapituła, na której przewodniczącego wybrano ponownie Waldemara Piórka, prezesa Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, organizatora konkursu, a jej sekretarzem została Barbara Jończyk, prezes Klubu Integracji Europejskiej, który w tym roku dołączył do nich jako partner. 

27 września

Światowej sławy ekspert od technik perswazji oraz odczytywania i wykorzystywania mowy ciała (a także hipnozy), jest nie tylko autorytetem wśród naukowców. Jest autorem 22 książek czytanych nie tylko przez studentów (4 z nich przetłumaczono i wydano też w Polsce). I przede wszystkim praktykiem, szkolącym między innymi szefów IBM, Microsoftu, Beinga czy Starbucsa. A także, nie bójmy się tego słowa, gwiazdą, ekspertem w programach telewizyjnych oraz w prasie, opiniotwórczym „The New York Times” i wcale nie mniej (choć może nieco inaczej) opiniotwórczych jak „Cosmopolitan”, „Women’s World” czy „Playboy”.  

25 września i kolejne 13 października

Fundusze europejskie budzą zrozumiałe w pełni zainteresowanie przedsiębiorców i warto zwrócić uwagę na te, które są już dostępne. Bo na te krajowe przyjdzie nam jeszcze poczekać. Podczas poświęconej im konferencji w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w połowie września, prowadzący ją szef agencji, Sławomir Majman raz po raz dopytywał się, kiedy ruszą konkursy i będzie można z nich skorzystać. Odpowiedzi padały od dyplomatycznych (tak szybko, jak to będzie możliwe, czyli nie wiadomo), po dość ostrożnie deklarowany koniec roku. 

22 - 25 września

Tegoroczny, czwarty już kongres odbędzie się pod hasłem odnoszącym się do dziesięciolecia Polski w Unii. Po raz pierwszy będziemy w tym roku jednym z patronów medialnych kongresu, razem z magazynem przedsiębiorcy@eu, obejmując nim dwie, chyba kluczowe z punktu widzenia powodzenia europejskiego projektu sesje: pierwszą, poświęconą porozumieniu o strefie wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi i drugą, poświęconą relacjom Unia-Wschód, a dokładniej z obejmującą Rosję, Białoruś i Kazachstan Unią Celną. 

19 września

W Bibliotece Narodowej zostanie zaprezentowana pierwsza pozycja biblioteki naukowej klubu, monografia pod redakcją dr Cezarego Szyjko. Gościem honorowym będzie Inara Wiłkaste, łotewska przedsiębiorczyni, ofiara prześladowań ze strony władz i służb specjalnych swojego kraju, dziś zabiegająca o sprawiedliwość przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. To właśnie jej została zadedykowana ta książka (z okazji przyznania jej nagrody Victory of Human Rights 2014), a jej przypadkowi poświęcono jedną z pięciu części obszernej monografii. 

18 września

Podczas wielkiej gali w wypełnionym po brzegi Teatrze Capitol uhonorowaliśmy jako Europejskie Forum Przedsiębiorczości osobowości naprawdę niezwykłe: Janinę Ochojską, Ewę Ewart, Inarę Wiłkaste, Czesława Czaplińskiego i Jacka Pałkiewicza. Statuetkę Temidy, bo wręczyliśmy jeszcze jedną nagrodę, odebrał natomiast Walter Schwimmer. To początek nowej klubowej tradycji, gdyż takie nagrody przyznawane będą corocznie. 

18 września

W imieniu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z którą od wielu lat współpracujemy oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszamy przedsiębiorców z Mazowsza na spotkanie poświęcone tematowi, który w Polsce dopiero zaczyna budzić zainteresowanie, pozostając często pojęciem trudnym do rozszyfrowania. Tymczasem w zachodnich firmach zarządzanie wiekiem upowszechniane jest od kilkunastu lat.

3 i 4 paździenika

To już druga edycja tego wydarzenia, nad którą, tak jak nad pierwszą, objęliśmy patronat. W Hotelu Gromada Lotnisko spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet i nie tylko kobiet, bo mężczyźni wcale nie są z udziału w kongresie wykluczeni. Uroczystego otwarcia dwudniowych tym razem obrad dokona pierwsza dama, Anna Komorowska.

27 sierpnia

Na sierpniowej kolacji spotkaliśmy się w Pure Sky Club, w wieżowcu wznoszącym się nad CH Złote Tarasy, skąd z 21 piętra podziwiać można panoramę Warszawy, która lada chwila wraz z zapadającym zmrokiem miała rozbłysnąć światłami. 

4-6 września 2014

W obszernych, przypominających lotniczy hangar halach Centrum MT Polska przy ulicy Marsa w Warszawie stanęło ponad trzysta stoisk, a wielu wystawców dotarło tam prosto z Chin. Bo oczywiście na targach prezentowały się także firmy już tu obecne lub chcące na współpracy z chińskimi firmami skorzystać. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl