administrator
15 grudnia

To będzie jubileuszowa, dziesiąta już edycja tej konferencji. Nazwa wskazuje na rolę, jaką powinna pełnić Warszawa w regionie.  Obok centrum giełdowego, co się udało już wtedy, gdy konferencja startowała, także centrum gospodarczego regionu. Pierwsze edycje odbywały się zresztą w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych. Przenosiny do hotelu Novotel, którego zresztą nikt nie nazwie w Warszawie inaczej niż Forum, nieco może odebrały wydarzeniu prestiżu, ale nie uczyniły go ani trochę mniej ciekawym. Warto choćby zwrócić uwagę na organizowany po raz trzeci panel z udziałem byłych ministrów finansów, będący okazją nie tylko oceny aktualnej polityki rządu i kondycji polskiej gospodarki, ale i prognoz na przyszłość.

1 i 2 grudnia

W jednym miejscu spotka się półtora tysiąca przedsiębiorczych kobiet, żądnych wiedzy, szukających nowych możliwości i kontaktów. Przez dwa dni debaty, prelekcje ekspertów i wywiady na żywo z osobowościami polskiego biznesu przeplatać się będą z pokazami mody, a jednocześnie odbywać się będą targi z produktami dla biznesu. A pierwszy punkt programu to sesja pozytywnych relacji z Grzegorzem Turniakiem, naszym klubowym ekspertem od networkingu…

1 grudnia

Obrazek ubranej na biało dziewczyny z wiankiem z płonących świeczek na głowie kojarzy nam się jednoznacznie ze Szwecją. To element obchodów święta męczennicy z czasów cesarza Dioklecjana (makabryczne szczegóły z rozmysłem pominę) i nie ma ona żadnego związku ze Szwecją, tam jednak obchodzi się to święto najuroczyściej. Czy dziewczynę z aureolą ze świeczek zobaczymy, nie wiem, wiem, że tego dnia usłyszymy w zborze luterańskim na placu Małachowskiego Young Cathedral Voices, dziecięcy chór z katedry w Uppsali, miejsca koronacji szwedzkich królów (w tym „naszego” Zygmunta III Wazy). Bardzo tam znany i popularny, a rzadko występujący za granicą. Na koncert zapraszają nas tamtejsza parafia i ambasada Szwecji. 

30 listopada

O dotacjach na rozwój i wdrażanie innowacji dla przedsiębiorców rozmawiać będziemy ostatniego dnia listopada podczas bezpłatnej konferencji w Centrum Nauki Kopernik, a skoro już tam będziemy, to na koniec zaprosimy na niezwykły pokaz 3D w Planetarium „Na skrzydłach marzeń”. Wystąpią wybitni menadżerzy zajmujący się zarządzaniem i doradztwem, podczas tej konferencji (dwie poprzednie z tego cyklu odbyły się w Krakowie i Kielcach) będą to: Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku, Jędrzej Iwaszkiewicz, wiceprezes zarządu The Heart (wyszukują obiecujące startupy dla dużych firm, działają też w Polsce) oraz Tomasz Kęcerski, dyrektor zarządzający w EGC Doradztwo Europejskie (pomagają między innymi w pozyskiwaniu dotacji unijnych). Będzie też oczywiście czas na networking, czyli nawiązywanie kontaktów biznesowych i indywidualne konsultacje z ekspertami. 

25 listopada

Już po raz piąty odbędzie się aukcja obrazów i fotografii, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz artystów, którzy jesień swojego życia spędzają w Skolimowie. Aukcja organizowana jest w ramach programu „Debiutantki”, której uczestniczki nie tylko przygotowują się do balu, ale też angażują się w szereg akcji dobroczynnych. Ta jest jedną z nich, bardzo ważną, bo następnego dnia po aukcji uczestniczki programu odwiedzą Skolimów. A my zapraszamy na aukcję, zorganizowaną tym razem u naszego klubowicza, w Warszawskim Domu Technika NOT, którą poprowadzą dziennikarka Ewa Wojciechowska oraz znany wszystkim Ryszard Rembiszewski

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie „Twarze biznesu polskiej gospodarki”, który objęty jest honorowym patronatem Klubu Integracji Europejskiej i dofinansowany przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości. Doceniając niezwykłą wartość polskich przedsiębiorców, których zawsze staramy się wspierać wychodzimy z inicjatywą, która przyczyni się do promocji osób zarządzających firmami oraz ich przedsiębiorstw. 

25 listopada

W warszawskim hotelu Intercontinental podczas gali finałowej IX edycji konkursu POLISH NATIONAL SALES AWARDS nagrodzono liderów sprzedaży w Polsce. Wyłoniono 13 laureatów w 15 kategoriach. Przyznano również nagrodę Supersprzedawcy za imponujące wyniki sprzedażowe, pozytywne podejście oraz ponadprzeciętne zaangażowanie. Ideą konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w sprzedaży i najwyższych standardów etycznych. Uroczystość prowadzili: Elżbieta Pełka, prezes Polish National Sales Awards oraz Dariusz Kordek. W Gali uczestniczyło ponad dwustu gości – w tym przedstawiciele organizacji biznesowych, firm, organizacji sprzedażowych i naukowych. 

18 listopada

Znakomita śpiewaczka, Izabela Kopeć, zaprasza nas na koncert do Lubelskiej Filharmonii, podczas którego wraz z Orkiestrą Teatru Wielkiego Opery Narodowej, wykona pieśni i oryginalne „Fantasmagories” niemal dziś zapomnianego Ludomira Michała Rogowskiego. Będzie to zarazem premiera dwupłytowego albumu, nad którego przygotowaniem pracowała cztery lata i nagrała razem z tą orkiestrą. Pierwszego w ogóle nagrania tych utworów. Wstęp na koncert jest wolny, ale my nawet nie musimy wybierać się po wejściówki do kas filharmonii (tak, jak to opisano na plakacie), bez pewności, że je dostaniemy. Wystarczy skontaktować się z Katarzyną Ostanek (tel. 603 110 444), która je dla nas zarezerwuje (proszę się powołać na klub). I naprawdę warto się na ten koncert do Lublina wybrać. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl