administrator
13 - 15 października

W Warszawie odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych, to wyróżnia się na ich tle tym, że dzieło sztuki, które się nam spodoba, będziemy mogli zabrać ze sobą do domu. Oczywiście nie za darmo. Wśród zaproszonych do udziału w targach ponad sześćdziesięciu wyselekcjonowanych galerii i antykwariatów znalazł się też nasz klubowicz, Galeria Stalowa. Odbywającym się w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim targom towarzyszyć będą dwie interesujące wystawy, „Witkacy, 100 lat awangardy” oraz „Ślady istnienia. W hołdzie Magdalenie Abakanowicz”, a także debaty (między innymi o polskim rynku sztuki), a nawet warsztaty plastyczne dla dzieci. 

13 i 14 października

Dokąd zmierza świat? Jak będzie wyglądać nowy globalny porządek? Jaką rolę odgrywają miasta i ich mieszkańcy w zmieniającym się świecie? Takie pytania zadajemy sobie w ostatnich latach coraz częściej. Pytania które cisną się nam na usta, a na które nie zawsze znajdujemy odpowiedź. To dwudniowa podróż przez ważne i ciekawe problemy międzynarodowe naszych czasów w towarzystwie znakomitych intelektualistów, wybitnych ekspertek i praktyków oraz innych interesujących rozmówców z różnych krajów. Dyskusje, filmy i warsztaty poświęcone temu, co dzieje się w otoczeniu Polski i Europy, pozwolą zobaczyć współczesne wyzwania wyraźniej i z wielu perspektyw. Ta zapowiedź organizatorów znajduje odzwierciedlenie w programie wydarzenia, które, jak w zeszłym roku, odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa

17 października

kazją do jego organizacji jest wizyta w Warszawie prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdogana. Towarzyszyć mu będzie kilkudziesięcioosobowa delegacja tureckich przedsiębiorców. Informacje o programie spotkania, które odbędzie się w hotelu Westin na Grzybowskiej są dość skąpe. Wiadomo, że rozpocznie je część plenarna, w której wezmą udział prezydenci Polski i Turcji (zapewne też je otworzą), których udział ma podkreślić wagę wydarzenia. Podczas części plenarnej będzie też mowa o możliwościach współpracy biznesu z obu państw. Być może jednak najważniejszym przesłaniem będzie usunięcie obaw związanych z tzw. ryzykiem politycznym, bo Turcja stanowczo za często pojawia się w czołówkach wiadomości i na pierwszych stronach gazet, a wiadomo, że biznes tego nie lubi. A potem nastąpi część zasadnicza z punktu widzenia uczestniczących w forum przedsiębiorców, czyli rozmowy w formule B2B. 

18 października

To, że zaproszenie na tę organizowaną przez Ministerstwo Rozwoju konferencję trafiło ono też do nas, nie jest oczywiście przypadkiem. To zaproszenie, abyśmy się nad tym tematem pochylili. Będą zresztą też konkrety, przedstawione zostaną rezultaty prac grupy roboczej ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu działającej w ramach zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy wicepremierze (i jednocześnie ministrze rozwoju oraz finansów), Mateuszu Morawieckim. 

19 i 20 października

Wydarzenie przygotowano z rozmachem, organizatorzy wyraźnie postanowili rzucić wyzwanie obu kongresom w Katowicach, Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, choć ograniczając się do dominującej tam też zresztą tematyki krajowej. Intersujący jest przy tym nie tylko dobór tematów, ale i to, a nawet przede wszystkim to, kogo udało im się zaprosić do udziału w roli uczestników składających się na program konferencji paneli. Są wśród nich członkowie rządu i ludzie stojący na czele centralnych organów państwa, a także (o co bywa nawet trudniej), prezesi największych polskich firm, nie tylko tych państwowych. Do tego wzorem obu kongresów udział w szczycie jest całkowicie bezpłatny. 

19 października

Trzecia edycja tej konferencji organizowanej wspólnie przez dziennik Rzeczpospolita i Deloitte. Gościem specjalnym będzie dr Arno Probst –ekspert ds. corporate governance Deloitte w Niemczech, który opowie dokonywanych tam zmianach przepisów spowodowanych głośnymi skandalami z udziałem niemieckich koncernów. Weźmie on też udział w panelu dyskusyjnym poświęconym istocie tych przepisów, czyli przed czym chroni przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego.

23 i 24 października

Forum Inteligentnego Rozwoju to w zamierzeniu innowacyjna płaszczyzna styku trzech kluczowych z polskiej perspektywy filarów inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. A do udziału w nim zaproszono liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek innowacyjnej polskiej gospodarce. Już pierwsza edycja dowiodła, że te zamierzenia da się zrealizować. W tym roku Klub Integracji Europejskiej objął to prestiżowe wydarzenie swoim honorowym. Co warto podkreślić, udział w forum, które odbędzie się w październiku w G2A Arena, nowoczesnym centrum kongresowym w Rzeszowie-Jasionce, jest całkowicie bezpłatny.

25 i 26 października

Marka własna, co jest dosłownym tłumaczeniem angielskiego terminu private label, to ciągle zjawisko postrzegane u nas jako nowe i nieco tajemnicze, choć spotykamy się z nim na co dzień i nie od dziś. Jeśli sięgnąć do opracowań naukowych to podobno początki sięgają XIX wieku. To dość odległe dzieje, w praktycznym wymiarze to jednak Carrefour zrobił pierwszy krok, wprowadzając na półki swych sklepów towary pozbawione etykiet producentów, zamiast których umieszczono jego logo. Towary miały być tańsze, a gwarancją jakości miało być nie logo ich producenta, a sieci handlowej. 

pierwsza strona << 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 >> ostatnia strona
Magazyn przedsiębiorcy
Magazyn Auto Moto Styl