Większość obywateli Unii uważa, że Parlament Europejski nie zajmuje się niczym ważnym w strukturach wspólnoty europejskiej. Tymczasem 70% praw, które regulują życie mieszkańców Unii Europejskiej uchwalanych jest właśnie tam. To w Parlamencie Europejskim podjęto decyzję o ograniczeniu cen rozmów międzynarodowych w telefonii komórkowej, przygotowano przepisy ułatwiające leczenie za granicą, a także regulacje zwiększające prawa pasażerów kolei i linii lotniczych. O tym jak ważna jest to instytucja świadczy również fakt, że działa tam aż 5 tysięcy lobbystów.
Uliczne parady kojarzymy raczej z Ameryką, może dlatego, że czcimy głównie różne narodowe klęski. Nie z samych klęsk jednak nasza historia się składała i miast biadolić, warto je uczcić jak należy. Takim zwycięstwem było Insurekcja w Warszawie. Do tego stanął na jego czele człowiek z ludu, jak to się wtedy mówiło, mistrz szewski Jan Kiliński, co na owe czasy był wydarzeniem niezwykłymi w polskiej historii wydarzeniem przełomowym.
Celem zorganizowanego przez Naczelną Organizację Techniczną konkursu, którego patronem jest Stanisław Staszic, jest promowanie innowacyjnych produktów, technologii i usług. Nagrody te będą przyznawane w aż 12 kategoriach, a sam konkurs organizowany jest już po raz trzeci i po raz trzeci Europejskie Forum Przedsiębiorczości oraz nasz klub jest partnerem jego organizatorów.
Spotkanie informacyjne poświęcone działaniu 8.1 PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Chodzi o absolutny przebój wśród programów unijnych, w ramach których można otrzymać środki na rozwój małej firmy i to tej o bardzo krótkim stażu (na Mazowszu nie może być on dłuższy niż maksymalnie dwa lata). Zaprasza nas na nie współpracująca z nami Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
Chodzi tu przy tym o jedno z najpopularniejszych działań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Konkurs dla średnich przedsiębiorstw ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, w przyszłym zaś miesiącu planowane jest ogłoszenie konkursu dla przedsiębiorstw mikro i małych.
Wspierają dzieci chorujące na nowotwory. Jak? Spełniają ich marzenia, pomagają uwierzyć w siebie i sukces w walce z chorobą. Im i ich rodzicom (im ta pomoc też jest potrzebna). Ale sami też wymagają wsparcia. Możemy to zrobić składając deklarację podatkową.
Prace naszego klubowicza mieliśmy już okazje podziwiać w Galerii Czajka na Skaryszewskiej, gdzie ma także swoje atelier. Tym razem zaprosił nas (czyli wszystkich klubowiczów) na wernisaż wystawy swoich prac Galerii Casinos Poland w hotelu Marriott. Nas, czyli wszystkich klubowiczów. Zatytułował ją „GRA ŚWIATŁA”.
Zaproszeni zostali, to ważne, wszyscy klubowicze. A skoro tak, to nie wypadało z zaproszenia do Black Angels Music Club nie skorzystać. I nie zawiedliśmy się. Od muzyki (bo to przecież Klub muzyczny), drżały mury ale gdy wychodziliśmy, jeszcze stały. No, a skoro tak, to bawiliśmy się dobrze.
Na marcowej kolacji biznesowej spotkaliśmy się w Centrum Konferencyjnym Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, u naszego nowego klubowicza, a specjalnie dla nas w farsie „Kukła” Jerzego Gruzy (bo to on kryje się za pseudonimem Paweł Binke) wystąpili Tatiana Sosna-Sarno i towarzyszący jej Grzegorz Sierzputowski.
Druga konferencja z cyklu „Zachowanie dziedzictwa narodowego; inwestowanie w obiekty zabytkowe i ich adaptacja” odbyła się w jednym z najcenniejszych zabytkowych wnętrz w Polsce, w stanisławowskim teatrze dworskim w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach. Po raz też drugi klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości współpracowały przy jej organizacji.
Środki na wsparcie w ramach obecnej perspektywy finansowej, także te przeznaczone dla przedsiębiorców już się wyczerpują. Warto więc zainteresować się tymi formami wsparcie, które dotąd cieszyły się zdecydowanie mniejsza popularnością niż dotacje.
Walka o prawa konsumentów przenosi się do Internetu. Do 2015 powstanie europejska platforma, która umożliwi mieszkańcom Unii zakupy przez Internet nie tylko w ich kraju zamieszkania, lecz także w odległych zakątkach Starego Kontynentu.
Objęliśmy jako klub patronat nad muzycznym projektem Danuty Stankiewicz, nad którym patronat objął też ambasador Rosji, a wcześniej ministerstwa kultury Rosji, Polski i Łotwy. Projekt to szczególny, gdyż ma służyć kulturalnemu zbliżeniu tych krajów. Danuta Stankiewicz realizuje trzypłytowy album z romansami rosyjskimi, cygańskimi, utworami Anny German oraz kompozytora Rajmonda Paulsa. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, a jednym z elementów promocji będzie cykl koncertów w Rosji i w Polsce.
Na biznesowej kolacji spotkaliśmy się u nowego członka klubu, w japońskiej restauracji SUSHI CLUB by Sensi w śródmiejskiej części Muranowa, przy Stawkach. Dobrze widoczny od ulicy szyld nie pozwalał zabłądzić.
W Polsce odbył się po raz szósty, po raz zaś trzeci klub i Europejskie Forum Przedsiębiorczości wystąpiły w roli partnerów organizatorów tego wydarzenia. Istotą tygodnia jest uświadomienie roli networkingu w rozwoju biznesu, do czego nas akurat nie trzeba przekonywać.
Nasza styczniowa kolacja biznesowa miała nietypowy charakter. Zaprosiliśmy bowiem na tańce, ponieważ był karnawał i wypadało się bawić! Spotkaliśmy się w Dorum Art – Galerii Czajka nie po raz pierwszy. Urządziliśmy tam bowiem już barbórkę, która była zarazem oficjalnym otwarciem Dorum Art po ich przeprowadzce na Skaryszewską.