Człowiek czy biznes vs człowiek i biznes. Jak branża finansowa może zarabiać pamiętając o człowieku? Istotą projektu NIENIEODPOWIEDZIALNI, jak deklarują organizatorzy konferencji, jest zwrócenie uwagi branży finansowej na jej współczesne wyzwania w tym konieczność przewartościowania swoich dotychczasowych zachowań rynkowych, nowego spojrzenia na rolę branży finansowej oraz potrzebę kreowania odpowiedzialnych postaw społecznych, służących budowaniu relacji opartych na zaufaniu i wiarygodności.
Pomnik autorstwa Zbigniewa Stanucha stanie przy gmachu Teatru Wielkiego Opery Narodowej od strony ulicy Moliera. Jego uroczyste odsłonięcie nastąpi w sobotę 8 października o godzinie 18.00. Inicjatorką tej pięknej idei jest była primabalerina Teatru Wielkiego a dziś prezes Fundacji Sztuki Tańca Bożena Kociołkowska. Jej realizacja była możliwa dzięki przychylności i wsparciu dyrektora teatru Waldemara Dąbrowskiego. Finansowanie całego projektu wziął na siebie członek naszego klubu, Grupa Mazurkas (Biuro Podróży, Hotel i Catering Mazurkas) w osobach jej prezesów, Andrzeja Bartkowskiego i Andrzeja Hulewicza.
Tak, targi, ale wystawcy nie będą pokazywali swojej oferty, ale to, co robią w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Nietypowe prawda? I nie będzie to nudne, bo CSR to nie tylko działalność charytatywna, a nawet dość powszechna jest opinia, że działalność charytatywna nie ma ze społeczną odpowiedzialnością biznesu tak naprawdę nic wspólnego. Bo społecznie odpowiedzialnym trzeba być na co dzień, nie od święta. Plus ciekawie zapowiadająca się konferencja. Przyjdźcie, zobaczcie, może Was zainspirują. Do tego wstęp wolny, bez żadnych zapisów.
Na pierwsze po wakacjach śniadanie i spotkanie z cyklu poranna kawa z ekspertem zaprosiliśmy do noszącej podwójną nazwę Restauracji Florian Ogień czy Woda. Zanim spróbowaliśmy przygotowanego tam pysznego śniadania, z naszymi ekspertami (tym razem było ich trzech) zajęliśmy się sprzedażą. Wyzwaniem, z którym musi zmierzyć się każdy prowadzący biznes.
Ten recital wybitnej polskiej skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej będzie szczególny, tego dnia kończy ona czterdzieści lat. Zarazem będzie początkiem czegoś, będzie otwierał nowy stworzony przez artystkę cykl „MUZYCZNE PODRÓŻE”. To wspaniały recital na skrzypce solo, który zabrzmiał blisko sto razy w ponad dwudziestu krajach świata i utwory z rozrywkowej płyty „MY JOURNEY” o 12 miastach świata! Możemy też wziąć udział w uroczystej kolacji z artystką po koncercie. Zapraszamy do mieszczącego się w dawnym Pałacu Prymasowskim Hotelu Belotto!
Spotkanie polonijnych przedsiębiorców z Polską i co ważne, z polskimi przedsiębiorcami, stąd skierowane także do nas zaproszenie. Jest też zawsze okazją do prezentacji wybranego regionu kraju, w tym roku będzie to województwo warmińsko-mazurskie. Konferencję otworzy wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
Czy należący dziś na powrót do Chin Hong-Kong to rzeczywiście brama do nich? Organizatorzy konferencji będą się starali nas przekonać, ale nie ograniczą się do tego. Dowiemy się też o tym, jak założyć firmę w mającym specjalny status Hong-Kongu. To dziś strefa wolnego handlu i wolnego przepływu inwestycji, co pozwala na uniknięcie wielu barier obowiązujących w pozostałej części Chin. Jak jednak wygląda to w praktyce? Jakie są podatki i związane z tym przepisy, prawo pracy, jakie zasady obowiązują przy zawieraniu kontraktów handlowych?
Tym wszystkim, którzy prowadzą działania w dziedzinie CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, raportowanie ich może służyć po prostu do tego, by się nimi pochwalić. Pozwala też na porównywanie się z innymi oraz śledzić własne postępy. Wreszcie, pozwala innym brać z nas przykład. Wszystkie te cele są ważne, a organizowany już po raz dziesiąty konkurs ma służyć propagowaniu tej idei.
W tym rozdaniu funduszy europejskich, jeśli idzie o wsparcie dla przedsiębiorstw, nacisk ma być położony na środki zwrotne. Czytaj: pożyczki i gwarancje kredytowe. Jednym z ich źródeł jest program COSME, następca programu CIP. Kto ich udziela, na jakich warunkach i jak się o nie starać, tego dowiemy się podczas seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo”.
Bo irlandzka whisky to whiskey, a od niej zaczęliśmy naszą przygodę. Różnica jest zresztą tylko w pisowni, wymawia się bowiem tak samo. Właśnie z Irlandii whisky najprawdopodobniej pochodzi, a przynajmniej wszyscy Irlandczycy tak wierzą. Naszym przewodnikiem po świecie irlandzkiej był whiskey ambasador marki Teeling Whiskey, Mark Halvey oraz służący na pomocą także jako tłumacz, Jarosław Buss, pomysłodawca naszej klubowej akademii i organizator największego odbywającego się w Polsce wydarzenia związanego w whisky, Whisky Live Warsaw.
Duże, wręcz bezprecedensowe wydarzenie biznesowe poświęcone rynkom Azji. Organizatorzy chcą nas zachęcić, byśmy nie tylko z Azji importowali ale również do Azji eksportowali, bo to 3 miliardy konsumentów. W trakcie targów odbędzie się również konferencja, podczas której dowiedzieć się będzie można więcej nie tylko o tamtych rynkach, ale także o tamtejszej kulturze i obyczajach, bo to też może nam się przydać. Natomiast goście z Azji dowiedzą się więcej o nas.
Anna German to fenomen polskiej piosenki, przeszło trzydzieści lat po jej śmierci ta muzyka jest wciąż słuchana, wciąż fascynuje i to nie tylko w Polsce. W Rosji jest chyba nawet bardziej popularna niż w Polsce i dotyczy to chyba nie tylko Rosji, ale i innych krajów dawnego Związku Radzieckiego. W Polsce przez moment odrobinę zapomniana, ale udało się jej pamięć ponownie ożywić, tam chyba nigdy popularna być nie przestała.